← späť na zoznam článkov

Strhujúci skutočný príbeh psychicky týranej a ponižovanej ženy

Na krídlach duše

Noro Ölvecký sa na scéne predstavil so svojou knihou Na krídlach duše a zožal s ňou veľký úspech. Rozhodol sa však ponoriť do trošku netypickej témy a napísal skutočný príbeh o psychicky týranej žene, ktorej sa zo sna o krásnej rozprávke stala nočná mora.

Príbeh zachytáva život Michaely, ktorá sa zamilovala v sedemnástich do Tibora. Z ich stretnutia sa vyvinula obrovská láska, o ktorej nikto nepochyboval a ktorej nestálo nič v ceste. No čo ak sa všetko pokazí a Michaela zistí, že Tibor nie je ten muž, ktorého spoznala? Z úžasného a galantného chlapa sa totiž vykľuje len jeden zákerný tyran a sen sa rozplýva tak rýchlo ako aj prišiel.

„Mala som sto chutí použiť ten nôž v sebaobrane. Viem, že som pribrala.“

Kniha nie je vôbec žiadna prechádzka ružovou záhradou, ale poriadne tvrdá realita, ktorá zamáva s vašimi citmi. Noro zachytil v knihe všetky detaily a situácie, všetky stavy, ktoré sprevádzali Michaelu. Popri čítaní budete každý okamih budete prežívať s ňou. Kniha určite nie je mierená jemnejším povahám, ktoré preferujú ľúbostné knihy.

Celé čítanie je poriadne emočnou jazdou. Aj keď sa môže zdať, že sa kniha skončí po pár Na krídlach dušestranách a že Michaela po zistení, aký Tibor v skutočnosti je, bude utekať na súd a podá hneď žiadosť o rozvod, nebude to až také jednoduché. Nikdy to nie je také jednoduché. Avšak Michaele sa pripletie cesty nová láska v podobe františkána Petra. No môže ich vzťah fungovať? Dokáže Michaela ešte niekomu darovať svoje srdce a rozdať svoju lásku?

„Z diktátora sa stal úbožiak, plaziaci sa mi pri nohách ako pes, prosiaci o svoju kostičku.“

Po svete behá množstvo žien, ktoré majú rovnaký problém ako Michaela, no nevenuje sa im dostatočná pozornosť a nevieme im pomôcť. Noro nám však všetkým svojou knihou otvoril oči a ukázal nám, že by sa tomuto problému malo venovať viac pozornosti. Čítanie tejto knihy nenechá určite nikoho chladným a prinúti nás všetkých sa zamyslieť aj nad touto problematikou.

Okrem silného deja, ktorý bije do očí, je kniha písaná naozaj skvelo, po celý čas vás drží v napätí a nedovolí vám sa od nej odtrhnúť (ani odbehnúť si) a budete ju čítať aj do neskorých nočných hodín, len aby ste zistili, či sa nakoniec objaví nejaký šťastný koniec a z Michaelinej nočnej mory sa stane opäť rozprávka.

„Nechcela som veriť vlastným očiam a chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že ten muž je človek, na ktorého čakám.“

Knihu Na krídlach duše by si mala prečítať asi každá žena, dokonca možno aj muži. Norovi Ölveckému sa podaril úžasný kúsok a svojou knihou zaujal mnohých. Príbeh Michaely bol inšpiráciou pre veľa žien a ja som šťastná, že sa táto kniha ku mne dostala. Keďže to bolo jedno skutočne úžasné dielko.

Autorka: Veronika Dedíková

Presvedčila ťa táto recenzia?Zožeň si knižku v origináli
Pridané: 28.04.2014 | autor:
Vytlačiť
Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
1 čitateľov hlasovalo, priemer: 5,00

Hodnotenia čitateľov

Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
1 čitateľov hlasovalo, priemer: 5,00

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*