← späť na zoznam článkov

Nechajte sa nakopnúť a vyhrajte!

vyhraj

September sa na našom blogu nesie v duchu inšpirácie. Existuje množstvo motivačných kníh, ktoré často garantujú nájdete zmyslu života či duševnej rovnováhy.

Ťažko povedať, ktorý z týchto „knižných návodov na šťastný život“ funguje. Všetko závisí od konkrétneho čitateľa, jeho potrieb a očakávaní. Máte radi motivačné knihy? Zaujíma nás, ktorá kniha vám pomohla a možno vás „nakopla“ k pozitívnej životnej zmene.

Vyhlasujeme súťaž! Napíšte nám do komentára vašu TOP motivačnú knihu a vyhrajte knižný titul podľa vášho výberu! Bude super, ak uvediete aj to, v čom vás kniha ovplyvnila. Zapojiť sa môžete do konca týždňa. Víťaza zverejníme priamo na blogu. Tešíme sa na vaše reakcie. :-)

Pridané: 16.09.2014 | autor:
Vytlačiť
Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
73 čitateľov hlasovalo, priemer: 4,78

Hodnotenia čitateľov

Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
73 čitateľov hlasovalo, priemer: 4,78

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

106 názorov na “Nechajte sa nakopnúť a vyhrajte!

 1. anka all saga

  mne zmenila život kniha od Hajovej MILUJ SVOJ ZIVOT tu knihu čitam stale uz asi 5 rokov

  tak ma knihy zaujali od hajovej že mam kupene asi vsetky

 2. Eva

  Každá kniha ,ktorej spisovateľ vdýchol dušu ovplyvňuje naše myšlienky aj city. Môj pohľad na život veľmi ovplyvnil James Redfield a jeho kniha Celestínske proroctvo. Ponúka iný pohľad na život ako taký a tieto teórie som si osobne mohla v každodennom živote potvrdiť. Celú teóriu vložil do zaujímavého príbehu a náhodných stretnutí 😀 .Pomohla mi aj v mnohých životných situáciách , keď som sa cítila bezradná .
  Aj Vám sa stalo ,že ste stretli úplne cudzieho človeka a rozhovor s ním Vás naplnil pozitívnou energiou ? Stalo sa Vám ,že ste na niekoho mysleli a ten sa Vám vzápätí ozval ? Je to všetko len náhoda ? :*

 3. abcknihy.sk Autor

  Monika, vyhrávaš v súťaži peknú knižku. Budeme ťa kontaktovať na uvedenej e-mailovej adrese pre ďalšie detaily :)

 4. Ludmila

  Ako dieťa som snáď prečítala celú mestskú knižnicu. Roky ubiehali, prišlo dieťa a tým stále menej a menej času. Z času na čas mi rukou prešli knižky od Táni Kellyovej-Vasilkovej. Asi pred rokom som siahla po titule od Dale Carnegiho – Úspech si ty. A skutočne, človek si mnohé veci uvedomí, až keď ich vidí čierne na bielom. Pozerá na riadky v knihe a hlavou sa mu preženie fakt, že takto sa správa a že to treba zmeniť. Teraz s odstupom času môžem len konštatovať, ako veľmi táto knižka zmenila môj život. A určite nezapadne prachom. Z času na čas ju len tak vezmem do ruky, otvorím na náhodnej strane a pripomeniem si výroky.

 5. Monika

  Je veľa kníh, ktoré na mňa urobili obrovský dojem a nechali kus svoju obsahu aj vo mne. S motivačnou literatúrou som začala asi pred 5 rokmi, vtedy to bola “klasika” Tajomstvo a pod., ale je len jeden autor, od ktorého mám všetky knižky prečítané a hneď tá prvá v mojich rukách zmenila moje zmýšľanie a celý pohľad na svet. Sekundu pred zbláznením od Pavla Hiraxa Baričáka. Takto môžem menovať aj ďalšie od neho, medzi obľúbené patrí tiež Raz aj v pekle vyjde slnko. Aj keď som čítala veľa negatívnych recenzií na jeho “osobu” v zmysle, že sa hrá na pána spisovateľa, pre mňa je tento autor v prvom rade človek s veľkým Č a veľkým srdcom, vďaka ktorému “veci” nadobudli iný zmysel.
  :-)

 6. Lenka

  Väčšinou motivačnú literatúru nevyhľadávam, ale práve mám rozčítanú knihu Seriously…I´m Kidding. Autorkou je Ellen Degeneres, ktorá má v USA vlastnú Talkshow a neustále hostí zaujímavých ľudí. Milujem jej reláciu, pretože je vtipná, svieža, aktuálna a v neposlednom rade motivuje. A taká je aj jej kniha – plná vtipu, nadhľadu a číta sa úplne sama :)

 7. Henrieta

  Existuje neskutočne veľa kníh, ktoré ma ovplyvnili a vyformovali zo mňa človeka akým som dnes. Ak by som si však musela vybrať tú úplne TOP knihu, ktorá ma ovplyvnila najviac a zmenila mi život, bola by to kniha Charlieho malé tajomstvá. Nie je to síce motivačná kniha, skôr román ale motivovala ma viac ako ktorákoľvek z motivačných kníh, ktoré som čítala. Naučila ma viac sa zapájať do života a žiť nie pre minulosť, či budúcnosť ale prítomnosť. A v neposlednom rade ma inšpirovala k čítaniu. Predtým som bola ten typ človeka, ktorý prečítal asi tak dve knihy za rok, no po prečítaní tejto knihy sa všetko zmenilo a teraz čítam každý deň.

 8. Ľudka

  Na vine sú hviezdy – úžasná kniha o tom, ako sa dá život brať, aj keď trpíte nevyliečiteľnou chorobou, alebo ako si ho vážiť ešte viac za to, že ste zdraví…

 9. ondro

  Zaujala ma kniha-Stvoreni pre beh, a podla nazvu uz viete co ma ta kniha naucila a k comu mi dopomohla…
  Behanie milujem a knihu odporucam.

 10. ivula26

  Slabikar stastia od Hiraxa.
  Myslim viac na seba a neberiem si az tak k srdcu nazory inych….
  a teraz si uvedomujem ze si to este raz precitam,pretoze si tam urcitenajdem nieco nove…

 11. Diana

  Sú dvaja autori, krorí ma nakopli k pozitívnej zmene…
  Prvá je Rhonda Byrne so svojim Tajomstvom, Zázrakom a Silou, ktorá mi ukázala, že ak sa budem snažiť vidieť veci pozitívne, život môže byť o toľko krajší…Keď ma konečne prešiel skepticizmus, vyšla som zo zabehaných koľají a začala som si pri každej prekážke spomínať na Tajomstvo, odrazu bol naozaj život o trochu lepší…A funguje to naozaj na čokoľvek…
  Druhý je WM.Paul Young, ktorého príbeh z Chatrče ma poslal tým správnym smerom v úplne inej oblasti…Vo viere, že tu nie som náhodne, že môj život niečo naozaj znamená…

 12. Daniela Baranovičová

  Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla. Viem, že život mám vo vlastných rukách.

 13. Hana

  Kniha, ktorá mi zmenila život bola od Demi Lovato – Staying strong alebo po slovensky Buď silná. Kniha síce bez súvislého deju, no zmenila mňa k lepšiemu.

 14. Ali Alienka

  Mne zmenila zivot Biblia….ale aj kniha Deti mojho srdca……treba sa naozaj zamysliet nad svojim zivotom

 15. Dominika Chachulová

  tajomstvo (the secret) je to kniha o pozitivnom mysleni :) a som stastna ze som si ju precitala zmenila mi zivot divam sa uz inak na veci akosom sa divala :)

 16. Ali

  Kniha – Paul Ferrini – Bezpodmienečná láska – moja osobná láskavá Biblia. Autor “očami Krista” nám približuje Boha veľmi jednoducho a ľudsky.

 17. Milada

  Kniha, ktorá mi zmenila život je: Veľký Gatsby od Francis Scott Fitzgerald. Vo veľa veciach som sa stotožňovala s postavami knihy. A taktiež milujem dobu 20-30 rokov.

 18. Libuša

  Najviac ma ovplyvnila kniha Zápisník jednej lásky od N. Sparksa i keď nepatrí priamo k motivačným knihám. Čítala som ju viackrát, ovplyvnila moju túžbu po rovnakej láske a vzťahu v manželstve aj keď prídu ťažké chvíle, po odhodlaní nevzdávať sa, prekonávať všetky prekážky s úsmevom, trpezlivosťou a láskou.. Teraz “lúskam” knihy od Coelho a privádzajú ma k hlbším úvahám o viere, o vzťahu k Bohu, láske a odpúšťaní.

 19. Kristína

  Kniha, ktorá mi zmenila život, alebo pohľad na život sú vlastne dve knihy.
  -Na vine sú hviezdy-vďaka pohľadu “chorého” som sa cítila neuveriteľne zdravá fyzicky, no psychicky na dne. Otvorila mi oči, videla som ako títo ľudia bojujú sami so sebou, no na druhej strane sú väčšou oporou nám zdravým, ako my im.
  -Nebo nie je výmysel-vždy sa hovorilo, že je tu ešte niečo po smrti, nikdy som tomu neverila. Keď o tom niekto rozprával, zamyslela som sa, ale neverila som. No malým deťom veriť treba, nemajú ešte potrebu klamať, vďaka malému chlapčekovi som teda veriť začala…

 20. Erika

  Angela McGerr – Anjel na každý deň. Túto knihu mi darovala jedna moja veľmi dobrá kamarátka práve v čase, keď som prechádzala zložitým a ťažkým obdobím a kedy som bola naplnená len negatívnymi myšlienkami. Čítaním tejto knihy sa môj negatívny pohľad postupne menil a do života som si pritiahla dobro a radosť.

 21. Maria Šperkova

  Andrea Boldišova
  Stratená rovnováha.
  Niekedy aj najbližší človek zlyhá.
  A žena,ktorá zradí sa stáva oporou.

 22. Lia

  Kniha, ktorá mi zmenila život je vlastne trilógia kníh. Divergencia, Rezistencia a Experiment. Bola som človek, ktorý sa bál veľa vecí. Kniha nie je len príbeh o láske a podobne. Každá má odkaz. Tieto mi ukázali, že strach sa dá poraziť len tým, že si ho priznáte a využijete v svoj prospech, porazíte ho. Popieranie strachu oslabuje a ten vás potom vyše a vyše omotáva do svojich sietí. Treba upokojiť tep, normálne dýchať a nevzdať sa. Ďakujem Veronica

 23. Mária

  Takto v momente je mi ťažko rozhodnúť, ktorá kniha by naozaj ovplyvnila môj život. Ale spomínam si na knihu Najšťastnejší ľudia na zemi. Kniha o americkom spoločenstve, ktoré svoju vieru žilo naozaj naplno, mali otvorenú myseľ i oči, a tak títo ľudia vo svojom živote nachádzali krásne, až neuveriteľné zázraky. 😀 A kniha na mňa nepôsobila ani tak fanaticky alebo naivne. Pomohla mi uvedomiť si, že nech sa nachádzam v akejkoľvek situácii a mieste vo svojom živote, stále môžem byť tým najšťastnejším človekom…

 24. Monika

  Som toho názoru, že nie knihy menia naše životy, ale sme to my sami, čo ich meníme (aj na základe toho, čo sme prečítali :-)). ale nestačí len prečítať, treba aj tomu veriť :-) ja osobne mám veľmi rada názory a filozofiu rakúskeho psychiatra Viktora Frankla – od neho odporúčam knihu – Napriek všetkému povedať životu áno (novšie vydanie v slovenčine má názov Hľadanie zmyslu života). Myslím, že jeho práca ma asi najviac ovplyvnila a dala mi veľa do života.
  Potom sú tu aj knihy, ktoré nemôžem povedať, že zmenili môj život, ale určite som sa vďaka nim začala inak dívať na niektoré “životné fenomény”. napr. taká vďačnosť za všetko – Ann Voskamp – Tisíc darov. Krásne, pozitívne myšlienky obsahuje kniha Kľúč šťastia od Phila Bosmansa. a čo sa týka viery, tak zatiaľ najviac ma oslovila kniha Ja, František od Carla Carretta a taktiež aj K jádru křesťanství od C.S. Lewisa (aj ostatné jeho knihy).

 25. Kamila

  Pre mňa kniha, ktorá ma najviac ovplyvnila je Chatrč od Williama Paula Younga.. Je to kniha plná prekvapení či neočakávaných zvratov.. V mnohých veciach úplne zmenila môj pohľad. Podáva kruté veci tak, aby to človek ľahšie prijal.. Dáva nám na tácke ťažké témy, ktorým sa mnohý vyhýbajú. Odpovedá na naše nevypovedané otázky. Mení postoje ľudí. Dodáva nové obzory. Čítala som ju raz ale ako to tu takto píšem mám chuť prečítať si ju znova:) Myslím, že nebude problém v nej stále nájsť niečo nové. Som zvedavá čo ma osloví tento krát :)

 26. sia

  nie je to motivacna kniha, ale mna ovplyvnila v tom, ze aj pisanie emailov moze prerast do silnej emocie – Priateľ do dažďa (Daniel Glattauer) <3

 27. Lienka

  Angelika – markiza anjelov…………………….ako dieta som nenavidela citanie knih. V jedno leto ma sesternica presvedcila precitat si ju…………odvtedy citam takmer vsetky knihy jednym dychom :)

 28. Mirka

  Prečítala som veľa kníh o pozitívnom myslení, avšak najmä knihy, ktoré nie sú len o pozitívnom myslení, ale vysvetľujú aj životné duchovné zákony bytia ako napr. od Prenticea Mulforda – Dar Ducha (8 dielov) alebo Diagnostika karmy od S. N. Lazareva a Tajomstov ľudského osudu od Edgara Cayca. Hlavne títo autori a ich diela ma vyformovali (moje myslenie) a nasmerovali aj môj život. Naučili ma veriť aj nelogickým veciam a intuícii, mať pokoru a uvedomovať si maličkosti, ktoré sú v živote najpodstatnejšie. Možno aj vďaka tomu som stretla svoju lásku a hneď som akosi tušila, že budeme rodinka. Keby som to vzdala a neverila tej intuícii, nesnažila sa o “randenie” (aj keď som vždy bola a som staromódna a pozvať chlapa predsa neprichádzalo do úvahy, urobila som to, lebo ma tá intuícia veľmi silno “nakopávala”), tak sa dnes netešíme z nášho takmer dvojročného synčeka Alexka. :)

 29. Martina

  Pre mňa bola motivačná kniha Môj smutne slávny život, pretože človek by sa nemal nikdy vzdávať, bojovať za každé šťastie, aby sa mal lepšie a niečo v živote dosiahol. :)

 30. Adriana

  život mi zmenila najstaršia kniha – Biblia. Je to kniha, v ktorej je zobrazený náš život, čím sme bez Boha, akí sme s Bohom. Je v nej zobrazená naša láska, naše slabosti, naše skutky viery, naša nádej, naše hriechy… Je veľa krásnych kníh, táto je pre mňa NAJ. Môžete povedať, že je to nezmysel, ale je to môj názor, môj pocit….:)

 31. vanda

  Na mna osobne velmi pozitivne vplyvali vsetky knihy od Briana Weissa. V cestine mam Jen laska je skutecna. Ostatne tituly mam v spanielcine. K tejto k nihe som sa dostala nahodou, pred siestimi rokmi, ked ocinovi diagnostikovali rakovinu. Pomohla mi hlavne uvedomit si, ze sa mozno vidime naposledy, ale len v tomto zivote a ze jeho dusa si ma najde v dalsom zivote, mozno v inej podobe, no obohatena o nove skusenosti smerujuc k dokonalosti. Znie to zvlastne, no su to len realne pribehy ludi v hypnoze. A tak som sa s ockom rozlucila “Ahoj” a nie “zbohom”.

 32. Martin Kovár

  Pre mňa to je určite kniha Tréning Väzňa, kde autor Paul Wade opisuje ako obyčajnými cvikmi dosiahnuť silu… Kniha je písaná laicky, s použitím síce odborných výryzov, ktoré však nie sú potrebné pre pochopenie toho, čo chce autor povedať.

 33. Natali

  kniha S láskou Rosie.Keby boli ludia k sebe uprimní a nedali by sa ovplivnovat iními všetko by mohlo byt inak.

 34. Lucia

  Mna jednoznacne ovplyvnila knizka vladar od Maciavelliho…ovplyvnila ma v tom ze sa na svet pozeram inak …a ze jasne v knihe poukazuje na vytycene ciele aby clovek mohol vladnut a manipulovat

 35. JANA KOMADOVA

  Paulo Coelho-Alchimysta-je písaná úplne jednoducho a zrozumiteľne, no zároveň je plná hlbokých myšlienok a životných právd, inšpiratívna, príjemná, plná symbolov a pozitívneho myslenia, Je to vlastne o tom, že všetko čo sa v živote deje,deje sa postupne a má nejaký dôvod všetko je tak ako má biť, to sa nedá ani napísať nenachádzam slová to si treba prečítať a určite vás táto kniha dostane tak ako mňa

 36. Jana

  Dan Millman – Cesta pokojneho bojovnika.
  Po jej precitani mi v dusi nastal taky uzasny pokoj a klud a nadej a knizka este dlho vo mne doznievala.

 37. silvia

  Mních, ktorý predal svoje ferrari , Šlabikár šťastia, – nerada by som prezrádzala dej, preto čítajte, určite neoľutujete! :-)

 38. Ľudmila

  Ako čítam moja maminka ma predbehla :)
  Tiež som chcela odporučiť knižku Stopy v piesku, ale nejdem jej robiť konkurenciu, ktorá ju krajšie odporučí. Musím uznať, že to moja maminka vystihla.
  Takže ja Vám odporučím knihu Päť jazykov lásky. Ja ju mám síce v češtine, no aj tak ma veľmi oslovila. Jej autor dentifikoval päť jazykov lásky:
  * Slová uistenia,
  * Pozornosť,
  * Prijímanie darov,
  * Skutky služby,
  * Fyzický dotyk.
  Musím uznať, že táto autor v tejto knihe vie o čom píše. Naozaj je to tak. Keby človek poznal jazyk svojho partnera/partnerky nemuseli by vznikať toľké hádky a z nich rozvody. Keď je človek na začiatku vzťahu je ako v siedmom nebi, no neskôr v manželstve zisťuje, že nastala zmena. Zdá sa mu, že ho jeho partner/partnerka prestal milovať, pretože mu to nepreukazuje. U každého je to iné, niekto považuje za tieto prejavy lásky pochvaly napr. za výborný obed, ďalší porozumenie alebo nejaký darček, iní zase nejaký čin napr. umytie riadu, vynesenie odpadkov a posledným jazykom je dotyk – občasné pohladenie, bozk len tak na čelo alebo držanie sa za ruku.
  Táto kniha dá veľa mladým, ale aj starším ľuďom. Určite stojí za prečítanie.

 39. Daniela

  pre mňa to bola kniha Chatrč,ktorú som čítala viackrát a zakaždým mi ničo dala a určite si ju zase prečítam

 40. Ivanka

  Ja si pod motivačnou knihou predstavím každú knihu, ktorá ma motivuje byť lepším človekom. Mňa motivovala vážiť si viac toho čo mám kniha Afrika, moja láska od Corinne Hoffmann. Po prečítaní tejto knihy som bola presvedčená, že občas som bola nespravodlivá. Po niečom som túžila a silou mocou som chcela, ak som to nedostala bola som sklamaná, smutná, urevaná. Ale jednoducho som bola len rozmaznaná. Absolútne som na svoj život nepozerala z tej lepšej stránky. Áno lepšej. Mám kde spať, mám super posteľ s vankúšom, skvelým matracom, super obliečky. Mám splachovacie wc, tečúcu vodu, máme autá, máme televízory, máme jednoducho snáď všetko. Veľakrát však nemáme úctu k veciam, ktoré vlastníme. Myslíte, že by som vymenila svoj život, za život v slume, ako žijú ľudia v Afike? Že svoj hlad riešia fetovaním? Že ich zabíjajú choroby, ktoré my ani nepoznáme? Že kriminalita je tam na dennom programe ako naše „shoppingovanie“? Nie nechcela, po prečítaní tejto knihy som pochopila, že kde žijem je vlastne raj, mám všetko čo potrebujem. Častokrát oooomnoho viac, mám aj to čo chcem. To je medzi nami rozdiel, oni častokrát nemajú ani to čo potrebujú. V tejto knihe popisujú, ako sa ľudia dokázali dostať zo slumu a žiť spokojným životom. Ale nedostali to len tak do vienka. Museli pracovať, pracovať a pracovať. Nie len fyzicky, ale hlavne na sebe. Kto totiž chcel, tak sa zmenil. Z kriminálnika sa stal podnikateľ. Rozdiel medzi podnikateľom, ktorému všetko spadne do rúk a tomu, ktorý sa vypracoval je viditeľný. Ten, čo sa vypracoval a dostal sa z pokraja spoločnosti a biedy, si to veľmi váži a je na seba patričné hrdý. Áno táto kniha ma motivovala byť lepším človekom, viac vnímať maličkosti, ktoré sú okolo mňa, pretože maličkosti robia veľké veci. Vážiť si svoj život, svoje zdravie, svoje okolie aj krajinu v ktorej žijem, aj keď je pravda, že nie raz sa nám zdá, že to čo prežívame je najhoršie čo nás mohlo postihnúť. Ale nezabúdam, že nie je. Vďaka tomuto novému pohľadu na život sa moje problémy nestávajú najväčšími problémami, stále si poviem, že na svete je mnoho ľudí, ktorí sú na tom horšie a dokázali sa pozbierať.

 41. Anna

  Moja dcéra mi odporučila knihu Stopy v piesku od Margaret F. Powersovej.
  Kniha nie je hrubá, ale vzbudila vo mne nezabudnuteľné pocity. Že všetko čo sa nám deje má nejaký zmysel, či sme šťastní alebo sa momentálne trápime s nejakou chorobou alebo smútime za človekom, ktorý nás navždy opustil. Boh vie, prečo to tak je.
  A milujem túto myšlienku: Boh mu odpovedal: “Moje najdrahšie dieťa, milujem ťa a nikdy ťa neopustím. Vtedy, keď si trpel a prežíval najväčšiu bolesť a v piesku ostali len jedny stopy, to bol čas, keď som ťa niesol na vlastných rukách.”

 42. Katka

  Môj život ovplyvnila najmä kniha s názvom Sila od Rhondy Byrne. Ukázala mi, akým smerom mám ísť. A čo robím zle. Prečo sa mi priania neplnia a hlavne, dala mi nádej. Myslím si, že je jedno či človek verí v Boha, alebo nie. Človek vždy v niečo verí. A práve to, v čo verí, to sa mu dostáva do života. Ak verí, že nevyhrá, nevyhrá. Ak verí, že vyhrá, vyhrá. Podstatné je to, že človek musí veriť v niečo vyššie nad ním, čomu síce nechápe, no dáva mu silu. A myslím si, že táto knižka je jedna z vecí, ktorá človeku dodá silu, nádej i vieru. Poradí, pomôže, poteší a snaží sa podať pomocnú ruku, ak už ležíme na zemi.

 43. Paťka

  Pre mňa kniha, ktorá mi zmenila život je určite trilógia, teda viac kníh od Lorny Byrneovej, a to: Anjeli v mojich vlasoch, Schody do neba, Posolstvo nádeje od Anjelov. Nikdy som moc knihy nečítala, ale odkedy mám prečítané tieto tri knihy, čítam stále viac a viac. Nikdy by som neverila, že by ma kniha dokázala tak pohltiť a ubezpečiť o tom, že naozaj existuje niečo medzi nebom a zemou, a existuje niekto, kto to tu má celé pod kontrolou. Kto tieto knihy ešte nečítal, NEVÁHAJTE!!!!

 44. Soňa

  Takých kníh bolo naozaj veľa, ale ak mám vybrať iba jednu, tak jednoznačne Alchymista od Paula Coelha. Táto kniha ma nabíja neskutočnou pozitívnou energiou a vierou, že môžeme ísť za svojimi snami :)

 45. Lucia

  Ak človek číta medzi riadkami, motiváciu nájde aj v beletrii. Myslím, že aj kniha Alchymista od Paola Coelha má motivačný charakter – ísť za svojím snom, nevzdávať sa, aj keď nám v ceste stojí mnoho prekážok a možno ani nevieme, aký je náš cieľ.

 46. Tinka

  Na vine sú hviezdy- John Green
  Kniha, ktorá mi úplne zmenila pohľad na život, kniha plná emócií, smútku a lásky. Kniha, ktorá každého naučí, že aj v tých najhorších dňoch je vždy dôvod na radosť…

 47. Karol

  Nesmierne ma oslovil zivotopis Arnolda Schwarzeneggera Total Recall. Je skvela nielen tym, ze je svedectvom o tom, ako sa z chudobneho rakuskeho chlapca stala filmova hviezda a znamy politik, ale aj tym, ze sa da na viacerych historkach dobre zasmiat.

 48. Soňa Ivančáková

  Moja kniha ktorá ma donútila premyslieť si čo robím a kde sa uberá môj život bola Cesta pokojného bojovníka. Kniha Vás donúti sa pozrieť na to čo v sebe skrýva človek. Jeho silu a schopnosť ako využiť čas ktorý nám bol daný na tomto svete. Vrelo odporúčam.

 49. Mária Vaculková

  Miluj, slúž a medituj, Edgar Cayce………..naučila ma ako žit, a nestratit sa v tejto džungli zvanej ,,život,,……………….myslím viac netreba dodávat, ten , kto ju čítal vie, ten kto prečíta pochopí, a ten kto nečítal, vrelo odporúčam, je to ozaj klenot.

 50. Dagmara Hrubá

  Joseph Murphy
  Moc nášho podvedomia
  Veľká kniha o vnútornom a vonkajšom rozvíjaní osobnosti

  Táto kniha mi reálne pomohla. Už viac krát. Doporučujem každému, kto sa vo svojom živote trápi, či si chce len svoj život zjednodušiť a obohatiť ho. Mechanizmus je vo svojej podstate jednoduchý, len ho aplikovať.

 51. Dagmara Hrubá

  Táto kniha mi reálne pomohla. Už viac krát. Doporučujem každému, kto sa vo svojom živote trápi, či si chce len svoj život zjednodušiť a obohatiť ho. Mechanizmus je vo svojej podstate jednoduchý, len ho aplikovať.

 52. Ľubica Šťastná

  Motivačných kníh som prečítala naozaj veľa od rôznych autorov, no najviac a teda mojou TOP sa stala SILA ZÁMERU od Valerija Sineľnikova. A hneď za jeho knihami tiež knihy autorov: Louise L. Hayová, Dr.Joseph Murphy, Rhonda Byrne, atď, atď.

 53. Viktória

  Mojou Top motivačnou knihou sa stala trilógia od Kristin Cashore- Výnimočná, Ohnivá a Iskrivá, ktoré ma možno neinšpirovali v živote, ale inšpirovali ma v tom, že som sa sama ako “nádejná” spisovateľka romantiky dala na cestu fantasy a trochu popustila uzdu svojej fantázii. Rovnako aj knihy ako Dedička či Naprieč vesmírom. Všetky tieto knihy plné nadprirodzena mi pomáhajú rozvíjať moju fantáziu, ktorú vkladám do svojich príbehov. Okrem iného, je moja top kniha aj erotický román od E.L. James – Päťdesiat odtieňov sivej a jej ďalšie dve pokračovania. Túto trilógiu som zhltla za týždeň. “Romantický, oslobodzujúci a návykový,” tieto slová ho úplne vystihujú. Zapáčila sa mi najmä postava Christiana Grey, nie len kvôli super postave či sivým očiam, ale aj kvôli charakteru. Pretože za trpkosťou a zvrátenosťou sa nachádzal muž, chlapec, ktorý prežil hrozné detstvo a ktorý si myslel že nie je hodný lásky či dotyku. Je úžasné a obdivuhodné ako sa takýto človek, ktorý mi na začiatku liezol na nervy zmenil behom deja na milujúceho muža, ktorý sa dokáže kvôli láske vzdať svojich potrieb. To ma motivovalo a inšpirovalo. Autorka to skutočne veľmi pekne opísala, celú tu premenu, a nechala miesto pre čitateľovu predstavivosť či dedukciu. Za mňa, jednoznačne, klobúk dole.

 54. Simona P.

  Osobne nie som moc zástanca motivačných kníh, lebo si myslím, že väčšinou majú len chvíľkový efekt. Sama som však čítala niekoľko kníh od Rhondy Byrne. Najviac by som však odporučila knihu ZÁZRAK od spomínanej spisovateľky. Táto kniha sa líši od iných tým, že ju musíte čítať mesiac. Táto kniha je totiž rozdelená na 28 dní. Každý deň človek plní iné, jednoduché úlohy a učí sa všímať si viac obyčajné veci okolo neho, vážiť si ľudí, ktorých stretáva a ťažiť aj z problémov. Zaujala ma tiež kniha ZMEŇTE SVOJ ŽIVOT ZA 7 DNÍ od Paul McKenna. Je zaujímavá tým, že v nej človek nájde veľa príbehov z bežného života a aj keď nebude dodržiavať pokyny uvádzané v knihe, dozvie sa veľa o fungovaní ľudského myslenia.

 55. Veronika

  Pavol Hudák – Ďakujem, že si
  Ide o nádhernú knihu, ktorá naučí človeka milovať život, ľudí naokolo, vážiť si priateľstvo, seba samého a vzťahy. Prináša poznanie ľudskej lásky, aké sa v dnešnej dobe hľadá veľmi ťažko. A na základe príbehov mnohých mladých môže pomôcť vyhnúť sa sklamaniu a bolesti. Táto kniha mi otvorila oči, ale najmä srdce :)

 56. Lia

  Biblia … nie nadarmo sa označuje ako Kniha kníh … Ovplyvní život každého čitateľa, povzbudí, uteší, motivuje. Je najblahodárnejším liekom a vnáša vnútorný pokoj.

 57. Marek

  Mikhail Naimy – Kniha Mirdad – Pre mňa zatiaľ najlepšia kniha akú som zatiaľ čital. Je písaná formou príbehu takže sa ľahko číta (aj keď pre ľudí ktorý takýto typ kníh ešte nečítali by som ju na začiatok neodporúčal), veľmi hlbokým spôsobom sa dotýka všetkých dôležitých oblastí ľudského života (u mňa konkrétne podnietila prechod na vegetariánstvo čo považujem za jedno z najlepších rozhodnutí vo svojom živote). Táto kniha je výnimočná v tom že nebola napísaná autorom ale prostredníctvom neho, preto z nej prúdi neskutočná múdrosť a inteligencia. Odporúčam každému kto hľadá v súčasnej dobe silný impulz na zmenu. 😉

 58. Terézia

  Najviac zo všetkých motivačných kníh ma ovplyvnila moja úplne prvá motivačná – Pros a dostaneš 2 od manželov Ester a Jerry Hicks. Dlho som váhala nad kúpou, aj preto, lebo to bol už druhý diel, ale nakoniec som sa odhodlala a tá kniha ma veľmi zaujala a nakopla na to, aby si som si kúpila ďalšiu kopu motivačných kníh, čo aj pokračuje doteraz :) Prinútila ma zamyslieť sa nad vlastnými myšlienkami a skúsiť uvažovať inak, za čom jej fakt veľmi vďačná. :)

 59. Martina

  Todd Burpo, Lynn Vincentová – Nebo nie je výmysel
  Nebo nie je výmysel učí vrúcnajšie milovať Boha a menej sa obávať smrti. Ovplyvnila môj život a myslenie na svet a lásku k Bohu.

 60. Silvia

  Páčili sa mi 2 knihy – p.Coelho – Rukopis z Akkry a Pavel “Hirax” Baričák – Šlabikár šťastia – Návrat k SEBE

 61. Lujza Blahútová

  Určite Cesta pokojného bojovníka . Bez váhania najlepšia a najinšpiratívnejšia kniha akú som kedy čítala. Nabila ma neskutočnou dávkou optimizmu a chuťou do života. Na jej konci som mala doslova zimomriavky na tele.

 62. Simona

  Jednoznačne Biblia. Zmenila môj život úplne od základov, dala môjmu životu zmysel, pomohla mi vyliečiť sa, dala mi vieru, pomohla mi v partnerskom živote, atď.. Pre mňa je to návod ako žiť. Odporúčam ju každému, sú tam veľké pravdy a múdrosti. A navyše, je to jediná kniha, ktorú môžete čítať hoci aj celý život stále dookola a vždy sa naučíte niečo nové.

 63. Simona

  Nemôžem tvrdiť, že to je síce motivačná kniha v tom správnom slova zmysle, no pomohla mi si uvedomiť viacero vecí. Napríklad, že život je iba jeden, stále sme v jednom tele a máme si užívať deň, tak ako môžeme. Môžme byť radi, že sme stále na rovnakom mieste, v kruhu svojich najbližších a vychutnávame si s nimi pocit šťastia. Táto kniha ma naučila, že pre lásku sme schopní urobiť všetko. keď sa raz zamilujeme, nevieme prestať myslieť na tú osobu a urobíme všetko čo je v našich silách aby sme s ňou boli. No niekedy osud nehrá rolu a my sme nútení sa zriesť svojej láske k danej osobe. A táto kniha bola neskutočne silná. Úplne ma motivovala aby som si užívala každý okamih s osobou, ktorú milujem, pokiaľ môžem a ako najviac sa dá. No o akej knihe hovorím ? O knihe Den co den. Je to úžasný román, no pre mňa úžasnou inšpiráciou k lepšiemu života. V živote, ktorý nám dáva do cesty rôzno prekážok, no je len na nás, ako si s nimi poradíme. No hlavné je, aby sme si užili život tak, aby stál za to :)

 64. Iveta

  Život mi nezmenila žiadna kniha, hoci každá ma niečo do seba. Milujem knihy od Táni Keleovej-Vasilkovej…sú to jednoduché a zároveň zložité príbehy bežného života.

 65. Simona

  William Paul Young – Chatrč :) Veľmi pútavá kniha ktorá zmenila môj pohľad na boha. Treba ju čítať pozorne a až vtedy si z nej niečo zoberieme :)

 66. Mirka

  Tajomstvo pre mladých – Paul Harrington
  trosku iný pohľad na svet a fakt ak človek zmení myslenie a svoj pohľad, všetko môže byť krajšie a lepšie :)

 67. Ivka

  Paulo Coelho – Alchymista “Akeď niečo chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.”

  krásna kniha, odporúčam prečítať :-)

 68. Alena

  Včera som dočítala 5 jazykov lásky – zatiaľ mi život nezmenila, ale verím, že ak si ju prečíta manžel, že nám obom zmení život a zachráni naše manželstvo a vďaka nej nájdeme spôsob ako získať trvalú lásku. Držte palce…

 69. Mária

  Mne môj život a hlavne myslenie na svet a lásku :) zmenila kniha Záhir od P. Coelha. Neskutočný spisovateľ, ktorý nepíše perom ale srdcom :)

 70. Iveta Moravčíková

  Lorna Byrne- Posolstvo nadeje od anjelov a vlastne všetky 3 jej knih už mi chýba ta štvrtá, ktoru si tiež musím prečítat

 71. Alena Zachenská

  Mna posunula vpred kniha Deti mojho srdca…a druha Posolstvo nádeje od Anjelov od Lorny Byrneovej..pise ako sa môze človek obratit na anjelov ,poprosit o pomoc ked to potrebuje….verím na anjelov,a ozaj mi pomahaju kazdy den…a tak prezivam dni lahsie

 72. Iveta Chlivenyiová

  Ellen Notbohm – Desať vecí, ktoré by dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli.

  Vypísané z knihy : Je zebra biela s čiernymi pruhmi, alebo čierna s bielymi pruhmi ? Koža zebry je však v skutočnosti čierna. Je to ponaučenie od matky prírody o tom, že veci nie sú vždy také, ako vyzerajú na povrchu.

 73. Marek

  Paulo Coelho – Ako rieka, ktorá plynie.

  Je to kniha plná krásnych a hodnotných myšlienok, ktoré sú v dnešnom uponáhľanom svete balzamom na dušu. Vďaka nej som sa začal tešiť aj z maličkostí a všímať si detaily, ktoré mi dovtedy unikali…

 74. Andrea

  P.H.Baričák – Šlabikár šťastia
  Táto kniha mi pomohla v najťažšom období môjho života..

 75. Miriama Lešňovská

  mňa ovplyvnila kniha: Denník Anny Frankovej. Čítala som ho ako pubertiačka – a nikdy som sa predtým nezamýšľala nad vojnou, nad bolesťou, utrpením. Myslím, že práve táto kniha bol tým prelomom, kedy som sa začala zaujímať o 2sv,

 76. zuzana

  Môj život ovplyvňuje veľa kníh,každá niečo nesie do života…Na západe nič nové…knihy od Keleovej Vasilkovej,Anna zo zeleného domu,Chatrč,Šaman…a kopec iných

 77. saška keleová

  Elizabeth Gilbert – Jedz, modli sa a miluj

  kniha mi pomohla v ťažkých časoch, našla som v nej mnoho odpovedí na otázky, ktoré ma vtedy trápili. Prečítala som ju v priebehu 2 mesiacov 4x :) Je z nej cítiť, že autorka sa prežitými skúsenosťami stala zrelým človekom a dospelou ženou, vnímavá čitateľka sa môže tiež niečo o sebe dozvedieť. Stačí si začať klásť správne otázky a odpovede prídu sami. Skvelé čítanie :)

 78. adriaana

  ja mam rada knihy od lorny byrneovej su to krasne knihy od srdca pisane momentalne som preictala LASKU Z NEBIES krasna kniha opat lorna ma o com pisat ma vela skusenosti vela pribehov je to uzasna vzacna zena

 79. Monika Liskova

  Norman Vincent Peale – Sila pozitivneho myslenia

  Knihu som objavila uplne nahodou po potulkach v knihnupectve.
  Napisal ju knaz, co ma na zaciatku odradzalo. No tato kniha nie je nabozenskou agitaciou, ale jej cielom je upriamit pozornost cloveka na pozitiva. Uci nas pouzivat pozitivne afirmacie, alebo ako hovori pan Peal .. naplnit si hlavu pozitivnymi myslienkami.

 80. Miriam

  Paulo Coelho – Alchymista.

  Ku knihe sa vraciam neustale… krasna kniha o naplneni sna a osudu… nadherny citat z knihy:
  “Ked si nieco prajes, cely Vesmir sa spoji, aby si to mohol uskutocnit.”