← späť na zoznam článkov

Knižná prehliadka mesiaca FEBRUÁR

blog_profilovka

Ste vášnivým milovníkom kníh a už len čakáte, čo nové pribudne do vašej zbierky ďalší mesiac? Máte sa rozhodne na čo tešiť!

Tentoraz si prídu na svoje fanúšikovia každého literárneho žánru. Urobte si pohodlie a vyberte si vášho knižného spoločníka na víkendový večer.

Nech sa páči, tu je Februárová knižná prehliadka:

 

Pre pánov, ktorí ešte nekúpili svojej milej valentínsky darček a pre všetky dámy sveta

Päťdesiat odtieňov sivej (filmová verzia) – E.L.James

Že ste ešte nečítali romanticko-erotickú trilógiu Fifty Shades? Teraz máte poslednú šancu prelistovať si ju skôr, ako spôsobí boom vo všetkých kinách. Ak ste sa doteraz nenamotali, teraz to príde. Za to ručíme!

Pozn. Pre tých, ktorí stále váhajú tu máme aj štatistiky, ktoré neklamú: titul vyšiel v 37 krajinách a predalo sa z neho viac ako 40 miliónov ks. Tak čo, zlomili sme vás? :)

 

 

Pre priaznivcov klasickej detektívky a fanúšikov Rowlingovej

HodvábnikRobert Galbraith

Keď skončil ošiaľ okolo Harryho Pottera, nikto nečakal, že Rowlingová sa v ďalšej tvorbe vydá absolútne opačným smerom. Knihu Volanie kukučky skúsila vydať pod pseudonymom Robert Galbraith, čo sa jej však podarilo udržať v tajnosti len veľmi krátko. Sme vďační, pretože inak by sme sa knihy v slovenčine pravdepodobne nedočkali.

Hodvábnik je druhým prípadom detektíva Cormorana Strikea, ktorý sa vám dostane od kožu. Nenechajte si ujsť toto majstrovské dielo!

 

 

 

Pre tých, ktorí sa radi boja

Pán MercedesStephen King

Stephen King, jeden z najúspešnejších spisovateľov všetkých čias, autor viac ako 50 kníh, ako napríklad knihy Zelená míľa, To či Osvietenie, prichádza s ďalším kúskom pre labužníkov!

Napínavý triler vás prenesie do amerického mesta, v ktorom zúri ekonomická kríza a stovky ľudí čakajú na vysnívanú prácu. V tom sa do davu vrúti Kingov šialenec na mercedese a rozkrúti dej nebezpečného dobrodružstva…

 

 

 

Pre každého, koho zaujíma zakázaná pravda

Denník z GuantánamaMuhammad Walad Saláhí

Neobyčajne pôsobivé rozprávanie väzňa z Guantánama. Už viac ako 10 rokov je Muhammad Walad Saláhí držaný v jednom z najhorších väzení na svete. Jeho výpoveď je o to hrozivejšia, že nebol obvinený zo žiadneho zločinu!

Cesta k vydaniu knihy o jeho osude trvala dlhé roky a je plná hrôzostrašných právd o utajených praktikách vypočúvania zo strany Spojených štátov. Znepokojujúci príbeh vás nenechá chladnými a uistí vás o moci viery, ktorá prekoná aj väzenské múry…

 

 

 

Nielen pre priaznivcov severskej krimi a Stiega Larssona

MillenniumStieg Larsson

Ideálny darček pre každého milovníka severskej detektívky v originálnom balení ako komplet. Stieg Larsson, priekopník škandinávskej kriminálky a uznávaný novinár, ktorého sláva prišla až po jeho smrti.

Geniálne zápletky, fascinujúce opisy prostredia a svojrázni hlavní hrdinovia – to je dokonalý mix literárneho diela, ktoré bude žiť večne.

Btw. Vedeli ste, že Stieg mal napísanú polovicu 4. časti Millennia? Jeho priateľka ho dokonca chcela dopísať a vydať, v čom jej však zabránila autorova rodina. Musíme sa teda uskromniť aspoň s touto trilógiou. Kto ju ešte nečítal? 

Pridané: 28.01.2015 | autor:
Vytlačiť
Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
(Článok zatiaľ nikto neohodnotil. Buďte prvý.)

Hodnotenia čitateľov

Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
(Článok zatiaľ nikto neohodnotil. Buďte prvý.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*