← späť na zoznam článkov

Knihoviny – 1. knižné noviny za mesiac január

Januarove_knihoviny

Každým dňom sa v čarovnom knižnom svete udeje niečo zaujímavé. Vyjde novinka, na ktorú už dlho čakáme, náš obľúbený autor sa pustí do nového diela alebo sa knižka stane predlohou pre film. Každý mesiac vám prinesieme knižné kuriozity a trendy, ktoré ovládajú svet literatúry. Nech sa páči, tu sú 1. knižné noviny!

Červený kapitán aj na filmovom plátne

Historicky prvá kniha od najobľúbenejšieho slovenského „detektívkara“ sa dočká filmového spracovania. Réžie filmu sa zhostil Michal Kollár a hlavnú úlohu získal poľský herec Maciej Stuhr. Vo filme sa predstavia aj Zuzana Krónerová, Ladislav Chudík či Michal Suchánek. Samotný Dominik Dán si obsadenie pochvaľuje. Film by sa mal do našich kín dostať v ďalšom roku. Už teraz sa nevieme dočkať!

 

 

Čaká nás sexi Valentín s Fifty Shades

Ošiaľ, ktorý spôsobila trilógia 50 odtieňov sa len tak nevidí. Druhá vlna však ešte len prichádza spoločne s filmovým spracovaním, ktoré bude naozaj horúce. O tom svedčí aj skutočnosť, že Dakota Johnson, predstaviteľka Anastázie, nechce, aby film videli jej rodičia. Naopak, Jamie Dornan alias Christian Grey si myslí, že príbeh je predovšetkým o romantickej láske.

Pri príležitosti valentínskej premiéry v kinách vychádza aj knižné vydanie s filmovou obálkou! Ak ste knihu ešte nečítali, do premiéry máte posledných pár dní!

Trailer nájdete tu: http://youtu.be/SfZWFDs0LxA

 

Velestúr a súťaž o dobrodružnú cestu s Banášom

Odhaľte pravdu a budete odmení! V januári vyšla očakávaná novinka od Jozefa Banáša. Jeho 11. Kniha, o hľadaní zmyslu života, bude vašim sprievodcom pri riešení otázok vo vašom vnútri. Mystický príbeh vás zavedie na tajomnú cestu, ktorá vám môže dať viac než očakávate.

Kúpou knihy hráte o víkend pod magickým vrchom Velestúr so samotným autorom. Pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo!

 

Fit recepty na čele rebríčkov!

Zdravá životospráva je trendom súčasnosti. Je skvelé, že sa mu prispôsobila aj kuchárska literatúra. Namiesto kníh s receptami klasických koláčov vychádzajú tituly, ktoré ponúkajú zdravšiu alternatívu stravovania.

Či už ide o knihu Zdravé fitness recepty, Fit recepty alebo Z fitka do kuchyne, všetky sa predávajú ako teplé rožky a na trhu sa objavujú aj ich pokračovania.

Ak ste ešte nepodľahli „fit fenoménu“ a po Vianociach chcete schudnúť, toto môže byť tá správna cesta. Nalaďte sa na zdravú vlnu a zaobstarajte si jeden z aktuálnych bestsellerov!

Pridané: 27.01.2015 | autor:
Vytlačiť
Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
(Článok zatiaľ nikto neohodnotil. Buďte prvý.)

Hodnotenia čitateľov

Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
(Článok zatiaľ nikto neohodnotil. Buďte prvý.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*