← späť na zoznam článkov

10 Valentínskych darčekov, ktorými nič nepokazíte 1.diel

Valentínske_darčeky 1. diel

Už čoskoro na nás z každej strany popadajú srdiečka, červené ruže a naše poštovné schránky (mailové adresy a facebookové profily) zasypú romantické priania a odkazy. Ste na to pripravení? Skôr ako svojím priateľkám odovzdáte výstižné darčeky, mali by ste im do uška pošepkať čosi z histórie tohto neslovenského sviatku. Odkiaľ teda prichádza?

Ak tipujete Ameriku, Britániu, či iné svetové veľmoci, mýlite sa. Slávenie sviatku zaľúbených siaha do antického Ríma. 14. február Rimania zasvätili bohyni Juno, kráľovnej všetkých bohov, ochrankyni žien a svadieb – Jupiterovej manželke.

V počiatkoch kresťanstva sa z pohanského rozmeru stáva spomienka na svätého Valentína, ktorý bol umučený za to, že sobášil mladé páry napriek cisárovmu zákazu (rok 269). Zamilované valentínske lístočky začal ako prvý posielať francúzsky vojvoda Karol Orelánsky. Prvú „Valentínku“ poslal v roku 1415 z londýnskeho Toweru. A kedy nadobudol tento sviatok dnešný komerčný rozmer? Bolo to tak až v 19. storočí. Väčšina ľudí na Slovensku však tomuto dňu neprikladá veľkú váhu. Aj my si myslíme, že ľúbiť by sme mali po celý rok, nie len jeden deň v roku. Ale príležitosť obdarovať niekoho maličkosťou by sme mali využiť. Najmä milí páni, ktorí zabúdajú na výročia, narodeniny a všetky „sviatky“, ktoré im nepripomenie kalendár, majú príležitosť napraviť si reputáciu. Tak vám páni tvorstva prinášame niekoľko tipov pre vaše polovičky:

 

Smartfón kočka

Máte doma závisláčku na všetkých tipoch informačných technológií? Lezie vám na nervy, keď vás po večeroch vymieňa za tablet, notebook, či najnovší mobil, ktorý pípa všetkými aplikáciami, ktoré sú na webe dostupné? Chcete ju to odnaučiť? Vieme ako vám pomôcť! Darujte jej nového Robina Cooka a jeho Vraždu na diaľku. Bude vhodným anti prostriedkom. V tejto knihe sa totiž dočíta, čo sa stane, ak sa v medicíne dostane do popredia smartfón, ktorý nahradí lekára primárnej starostlivosti. Bude sa totiž vedieť dokonale prispôsobovať individuálnym potrebám a choroby bude diagnostikovať a liečiť lepšie ako človek. Ako všetky hity a novinky v medicíne, aj túto treba vyskúšať. Čo sa stane, keď sa starší neatestovaný rádiológ zobudí v posteli vedľa mŕtvej snúbenice? A keď postupne začínajú zomierať viacerí z jeho pacientov, je načase uvedomiť si, že dôsledky a chyby smartfónových aplikácií môžu byť osudné pre množstvo ľudí.

 

Zúfalá matka

Ešte ani neotvoríte poriadne dvere paneláku a hoci bývate na dvanástom poschodí, počujete dôverne známe: „Nechytaj sa toho! Koľkokrát ti budem ešte opakovať?! Počkaj, keď príde otec!“ Nevadí. Máme pre vás vhodný darček pre vaše milované partnerky, ktoré to so svojou apatiou k vlastným deťom (ktorá vyplýva predovšetkým z únavy, nezabúdajte, čo všetko počas dňa vaše drahé polovičky musia stihnúť) určite nemyslia vážne. Francis Meagan v minuloročnej novinke na trhu Šťastná mama, prináša vtipný a rozkošný návod, ako sa stať šťastnou matkou, a aj tým najzúfalejším (s lajdáckymi oteckami a hyperaktívnymi deťmi) ukáže cestu, ktorou sa treba v materstve uberať. Desať tajomstiev, ktoré v nich ženy nájdu, si zamilujú. Okrem postrehov a rád autorky, v knihe nájdu i množstvo vyznaní obyčajných matiek, ktorých zážitky sú presne také ako zážitky vašich manželiek.

 

Milovníčka

Máte pocit, že vaša fantázia občas vašej drahej polovičke nestačí? Nemusíte jej kúpiť Kamasútru, tou pravdepodobne obdaruje ona vás! Práve naopak. Urobte to úplne nevtieravo! Prineste jej k romanticky prestretému stolu Hotel v Paríži: izba č. 1 (Emma Marsová) a keď sa spoločne začítate do stránok prvého dielu erotickej trilógie, neoľutujete! Je francúzskou odpoveďou na Päťdesiat odtieňov sivej (ktoré má už určite vaša dračica niekoľkokrát prečítané). A hoci je to príbeh francúzskej spoločníčky, určite ním nikoho neurazíte. Práve naopak. Šteklivý román je dokonalou kombináciou romantiky a erotiky. Zaplaví všetky zmysly horúcimi predstavami, ktoré strhnú do hlbín nepreskúmanej rozkoše. Kto by nepodľahol…? Jediné riziko, ktoré môže knižka priniesť je, že si izbu č. 1, bude chcieť ísť vaša drahá vyskúšať priamo do Paríža! :)

 

Stíhačka

Kontroluje vám vaša láska telefón a okrem pinkódu ku kreditke ste jej museli odovzdať aj prístupy na súkromné a firemné mailové adresy? V nádeji, že sa vás chystá objať, vám kontroluje stopy rúžu na košeli a z vášho firemného auta šialene vyberá vlasy kolegýň, ktoré na ňom počas pracovnej doby zašli na poštu, či do poisťovne a nedá si to vysvetliť? Blahoželáme! Máte doma stíhačku! Hoci vám občas dochádza trpezlivosť, nemyslí to zle… Len na vás trošku chorobnejšie žiarli. Aby ste jej dokázali, že nie len muži podvádzajú ženy, ale je to aj naopak, darujte jej Cudzoložstvo. Opatrne páni! Máme na mysli to, v knižnej podobe, ktoré napísal talentovaný Paulo Coelho. Hlavnou hrdinkou je žena, ktorá unikne z manželského vzťahu len preto, aby získala lásku niekoho, kto v nej prebudil vášeň. Keďže bude musieť zostúpiť až na dno ľudských citov, možno vaše stíhačky pochopia, že ani podvádzať nie je jednoduché…

 

Najlepšia kamarátka

Vy ju beznádejne milujete, ale ona je skalopevne presvedčená, že jediné, čo vám môže poskytnúť je priateľstvo na život a na smrť? Aj pre vás máme recept, ako oslniť. Pomôže Lorna Byrne so svojou jedinečnou definíciou lásky vo všetkých svojich podobách Láska z nebies. Lorna vysvetľuje dôvody, prečo máme samy seba tak málo radi, a učí nás, ako môžeme uvoľniť viac z lásky, ktorú sme uzamkli hlboko vo svojom vnútri. Zdôrazňuje, že nesmieme zatvrdiť svoje srdcia a dovoliť nenávisti, aby nás ovládla. Lorna vaše potenciálne polovičky vystríha pred bolesťou a nerealistickými očakávaniami v partnerskej láske. A my vám vieme zaručiť, že po prečítaní knihy, budú vaše milované zmýšľať inak.

Tipy na darčeky pre ďalšie tváre vašej partnerky prinesieme v ďalšom článku.

Pridané: 03.02.2015 | autor:
Vytlačiť
Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
6 čitateľov hlasovalo, priemer: 5,00

Hodnotenia čitateľov

Nezaujímavý článokPriemerný článokČlánok ma zaujalDobrý článokVýborný článok
6 čitateľov hlasovalo, priemer: 5,00

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

Názor na “10 Valentínskych darčekov, ktorými nič nepokazíte 1.diel

  1. Lucy

    I don't untdnseard. How could this happen? They had a white picket fence and The American Dream.Why throw it all away?Damn those past injustices, they never go away.